wigs for women wig types hair extensions for short hair headband wigs human hair wigs wig types sepia wigs wigs for black women forever young wigs synthetic hair lace wigs wig store human hair falls sherri shepherd wigs lace front wigs best wigs wigs for black women raquel welch wigs lace front wigs human hair wigs wigs for black women wigs for women cheap wigs lace front wigs human hair wigs hairpieces for women
fermata band - Strona główna
  • Logo

  • Koncert w kościele św Józefa Rzemieślnika

  • Łagów Festival 2017

  • 10 lat Fermaty Band

  • Wakacyjny koncert w Polanicy Zdrój

FERMATA BAND

Parafialna Orkiestra Dęta

APlayerFP - Light Pro

"Pokoncertowe LOVE" oczywiście dla Was kochana widownio. Pomimo przebogatego wyboru imprez odbywających się w ostatnią sobotę wybraliście nas i nasz koncert za co z serca Wam właśnie dziękujemy, dlatego, że robimy to (to czyli muzykę) dla nas ale i dla Was :-)

Bez Was nie było by sensu tego robić bo owszem dla własnego rozwoju można ćwiczyć na próbach przeróżne utwory trudniejsze i łatwiejsze, miłe dla ucha i te może mniej melodyjne za to bardzo trudne - "techniczne" i skierowane do bardzo wymagającego odbiorcy.

Dlatego dla WAS kochana widownio wielkie DZIĘKUJEMY od całej orkiestry Fermata Band - "dziecka" naszego mentora i najlepszego na świecie nauczyciela Pana Janusza Gabryelskiego przekazane nie tak dawno w ręce młodego i równie jak Pan Janusz pełnego energii, zapału i pomysłów na muzykę i wspólne muzykowanie Pana Huberta Gajewskiego, który będzie dbał i kontynuował wspaniały dorobek muzyczny orkiestry i maestro Janusza Gabryelskiego, który w dalszym ciągu uczy naszych najmłodszych orkiestrantów gry na instrumentach dętych wraz z pomocą Huberta Gajewskiego.
Pierwsza część koncertu na galowo - druga zaś jak widać nawet po Panu Hubercie Gajewskim - dyrygencie na luzie i w czym komu wygodnie ;-)

foto Remigiusz Gołemberski

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na Koncert Noworoczny Fermaty Band już 7 stycznia 2017 roku o godzinie 16:00 tradycyjnie w pensjonacie Korona w Modrzycy :-) Bilet na salę w części teatralnej (rzędy krzesełkowe) w cenie 15 złotych i jest to cena tylko za bilet. W części kolumnowej bilety przy numerowanych stołach w cenie 22 złotych i w cenie biletu jest juz tzw. pakiet startowy czyli pyszna kawa i jeszcze pyszniejszy kawał ciasta (co skraca kolejki do zamówienia tych pyszności, a takze skróci do minimum czas oczekiwania na nie od poczatku koncertu). Zapraszamy serdecznie ilość biletów jak zwykle ograniczona i może sie okazać, że przed wejściem karnetów na salę już zabraknie. Mamy także możliwość rezerwacji telefonicznej biletów (nr telefonu 530609765), które bedzie można później odebrać na sali prób orkiestry przy ul. Wyszyńskiego.

Wystrzałowej zabawy sylwestrowej spędzonej przy dobrej muzyce oraz udanego Nowego Roku 2017 życzą muzycy orkiestry Fermata Band,  a już za tydzień zapraszamy na nasz koncert noworoczny w pensjonacie Korona :-) . Do siego  roku !!!!

 

Serdecznie zapraszamy na koncert. Szczegóły na plakacie :-)

 

To już dziś pierwszy dzień i pierwsza noc muzyków Fermaty Band w Łagowie. W trakcie wyjazdu trwającego od 20 do 28 sierpnia orkiestra będzie ćwiczyć dość intensywnie dla zrealizowania celu przewidzianego na Nasze 15-lecie, które obchodzić będziemy już w przyszłym roku (jak to szybko minęło) :-) Szczegóły w tym temacie pewnie już wkrótce...

 

 Administrator strony życzy ładnej pogody i udanego wyjazdu mając na uwadze muzyczne inspiracje ;-)

 

Podkategorie

Historia orkiestry Fermata BandHistoria orkiestry jest nierozerwalnie związana z dziejami parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika, która została założona w 1984r. Proboszczem tej parafii został mianowany ks. Józef Kocoł. Pełen werwy proboszcz bardzo szybko rozpoczął tworzenie różnych form życia wspólnoty parafialnej. Jedną z pierwszych tego typu inicjatyw było nawiązanie współpracy z orkiestrą Zespołu Szkół Elektrycznych w Nowej Soli. Początkowo orkiestra uświetniała ważniejsze uroczystości religijne parafii. Z biegiem czasu zakres tej działalności zaczął się mocno rozwijać, a obecność orkiestry w życiu parafii stała się nieodzownym elementem wszystkich wydarzeń. Narodził się pomysł utworzenia parafialnego zespołu instrumentalnego. Fermata Band rozpoczął swoją działalność w październiku 2002r. W pierwszym okresie działalności zespół składał się zaledwie z czternastu osób. Ich bezinteresowne zaangażowanie sprawiło, że obecnie zespół liczy już pięćdziesiąt osób. Od początku jej powstania założycielem i dyrygentem orkiestry jest Pan Janusz Gabryelski.

W repertuarze zespołu można znaleźć wiele utworów muzyki klasycznej, marszowej, rozrywkowej i filmowej. W 2009r. Fermata Band nawiązała kontakt z Blasorchester Cottbus (Niemcy), co owocuje w postaci wspólnych, polsko- niemieckich koncertów w Nowej Soli i Cottbus. Orkiestra w 2010r. uczestniczyła w projekcie unijnym „EU- fonia na dwa głosy- Nowa Sól i Cottbus muzykują, czyli polsko-niemieckie warsztaty muzyczne”.